Pobjede Slađane Perunović i Gorana Ivanovića

Danas je u Podgorici održana tradicionalana 56. atletska ulična trka u čast dana Podgorice. Inače ovo je najstraija sportska manifestacija u Crnoj Gori. Naš klub je bio najbrojniji po broju učesnika i okitio se sa najviše medalja: 5 zlatnih, 3 srebrene i 1 bronzanu.

U konkurenciji seniorki na 4000 m, posle povredi i 4 mjeseca pauze, pobijedila je najbolja Crnogorska atletičarka Slađana Perunović, ispred klubske drugarice Lidije Todorović, dok je peto mjesto zauzela Nikolina Despotović. U seniorskoj konkurenciji na 5000 m, pobijedio naš takmičar Goran Ivanović, koji je konačno prekinuo dominaciju Dragoljuba Koprivice iz barskog Mornara. Miloš Mikić, je zauzeo  5. mjeto, Danilo Janjušević 6. mjesto i Ognjen Glogovac 10. mjesto. Aleksandar Miletić je pobijedio u trci juniora na 1500 m. Milovan Grgur je osvojio drugo mjesto na 800 m kod pionira. Veselin Petrušić je pobijedio kod veterana od 40-50 g.na stazi od 5000 m, dok je u konkurenciji veterana preko 60 godina na 3000 m Velimir Ćorović je osvojio prvo mjesto ispred Božidara Radovića i Milana Vujičića. Nikolina Gluščević je zauzela 4. mjesto na 700 m kod pionirki.Najstariji takmičar je bio naš član Đoko Papić.

Na slici naš takmičari sa osvojenim medaljama.