Održana tradicionalna Ulična trka u Nikšiću

Održana je tradicionalna ulična trka u sklopu "Septembarskih dana", koji se održavaju podvodom Opštine Nikšić. Ove godine je oboren broj učesnika na ovaj trci, više od 90 takmičara se borilo za odličija u kategorijama od cicimaba do veterana. U glavnoj trci za seniorke najuspješnija je bila naša Olimpijka Slađana Perunović koje je osvojila zlatnu medalju, drugo mjesto je pripalo njenoj klubskoj drugarici Lidiji Todorović a treće mjesto je osvojila Anastasija Magdalenić (AK "Jedinstvo"). Dok je u seniorima najbrži bio naš takmičar Goran Ivanović, drugo mjesto je osvjio Aleksandar Miletić i treće mejsto je osvojio  Goran Petrić (AK "Pljevlja"). U  trci za veterane najbolji je bio takmičar našeg kluba Veselin Petrušić a nakon nega su kroz cilj prošli, Slavoljub Miladinović (AK Podgorički Maraton)  i Željko Milićević (AK Nikšić).

 

Slika sa najbržim seniorkama: Slađana Perunović, Lidija Todorović i takmičarka AK "Jedinstvo"

 

 

Slika seniora:

 

Rezultati po kategorijama:

 

Cicibanke:

  1. Ivana Drašković, AK „Lovćen“
  2. Danijela Krivokapić, OŠ „Milija Nikčević“
  3. Tina Škuletić, OŠ „Braća Labudović“

 

Cicibani:

  1. Nikola Mijušković, OŠ „Milija Nikčević“
  2. Savo Mijač, AK „Lovćen“
  3. Uroš Musić, OŠ „Luka Simonović“

 

Pionirke:

  1. Marina Marković, AK „Lovćen“
  2. Maja Rajković, AK „Lovćen“
  3. Nikolina Gluščević, OŠ „Jagoš Kontić“

 

Pioniri:

  1. Radule Cerović, BK „Perun“
  2. Jovan Đurović, AK „Jedinstvo“
  3. Dejan Ćorović, OŠ „Milija Nikčević“

 

Juniorke:

 

  1. Jovana Đerović, AK „Jedinstvo“
  2. Sara Škuletić, AK „Nikšić“
  3. Teodora Karadžić, AK „Nikšić“

 

Juniori:

 

  1. Petar Raspopović, AK „Partizan“ - Beograd
  2. Milovan Grgur, AK „Nikšić“

 

Vojska Crne Gore:

 

  1. Dragiša Đuknić, Vojska CG

 

Studenkinje:

  1. Milka Doderević, Ekonomski Fakultet Podgorica
  2. Sandra Šabotić, Filozofski fakultet Nikšić

 

Veterani, 40-50 god.

  1. Veselin Petrušić, AK „Nikšić“
  2. Slavoljub Miladinović, AK Podgorički maraton“
  3. Željko Milićević, AK „Nikšić“

 

Veterani 60 +:

  1. Đorđo Papić, AK „Nikšić“ – najstariji učesnik

 

Rekretivci:

  1. Đapić Igor Nikšić
  2. Nikola Vuković, Nikšić

 

Seniorke:

 

  1. Slađana Perunović, AK „Nikšić“
  2. Lidija Todorović, AK „Nikšić“
  3. Anastasija Magdalenić, AK „Jedinstvo“

 

Seniori:

 

  1. Goran Ivanović, AK „Nikšić“
  2. Aleksandar Miletić, AK „Nikšić“
  3. Goran Petrić, AK „Rudar“

 

Priznanja su uručivali:

  • Milan Korać, sekretar za sport - SO Nikšić
  • Živko Kecojević,  generalni menadzer opštine Nikšić
  • Nikola Gušić, promoter trke
  • Branko Bojičić, bivši sekretar za sport opštine Nikšić
  • Radojica Stanković – Šanta Panta
  • Ana Petrović- Njegoš
  • Dragan Dragićević, direktor AK „Nikšić“